Фото Оргкомітет MoodleMoot Ukraine
Проект рішення
від Оргкомітет MoodleMoot Ukraine - середа 29 травень 2013 19:30
 

Оргкомітет виносить на обговорення такий проект рішення конференції.

 
Фото Штомпель Наталя Едуардівна
НА: Проект рішення
від Штомпель Наталя Едуардівна - п'ятниця 31 травень 2013 22:38
 

Шановний Олександре Андрійовичу! З урахуванням спільних міркувань учасників конференції пропоную внести в проект Рішення наступні пункти:

РЕКОМЕНДАЦІЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

 

Міністерству освіти і науки України

 1. Створити Методичну раду при Міністерстві освіти і науки України з питань організації та впровадження дистанційного навчання в Україні з залученням провідних фахівців в цій галузі.
 2. Розробити та затвердити порядок погодження впровадження дистанційної форми навчання в закладах освіти можливо шляхом внесення змін та доповнень до 2.2. Наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про дистанційне навчання» від  25.04.2013 р. № 466.
 3. Розробити та затвердити норми часу для планування  і обліку навчальної роботи при застосуванні дистанційної форми навчання.
 4. Методичній раді при Міністерстві освіти і науки України з питань організації та впровадження дистанційного навчання в Україні дослідити можливість перегляду освітньо-кваліфікаційних характеристик дисциплін та освітньо-професійних програм підготовки з тим, щоби перевести частини цих програм у дистанційну форму.

Вищим навчальним закладам

1. Переглянути структури власних підрозділів з дистанційного навчання (за умови їх наявності) з урахуванням необхідності створення аналітичних відділів, або призначення осіб, відповідальних за проведення аналітичної роботи та бенчмаркінгу.

2. Доручити аналітичним підрозділам функції здійснення бенчмаркінгу, відслідковування останніх сучасних тенденцій в методиках застосування дистанційного навчання.

3. Переглянути навчальні плани підготовки з тим, щоби перевести частину непрофільних дисциплін у дистанційну форму.

Фото Личов Дмитро Олександрович
НА: Проект рішення
від Личов Дмитро Олександрович - субота 1 червень 2013 15:43
 

Добрый день, в целом хорошие предложения, но может не следует упоминать о учебных планах и тем более вносить изменения в существующие? (Есть опасения, что эти рекомендации могут сподвигнуть чиновников,  к разработке вузами учебных планов дистанционной формы обучения для выполнения п.2.2 положения о ДО. А этого, очень бы не хотелось.)

Коломоєць Геннадій Павлович
НА: Проект рішення
від Коломоєць Геннадій Павлович - неділя 2 червень 2013 13:09
 

Підтримую пропозиції Наталії,

Пропоную з метою використання реальних затрат часу на роботу викладачів п.3 в розділі Міністерству освіти і науки України викласти у такій редакції:

"Розробити та затвердити норми часу для планування  і обліку навчальної роботи при застосуванні дистанційної форми навчання виходячи із середньостатистичних інтервалів часу на створення ресурсів та переірку і консультацію завдань студентів, що навчаються дистанційно."

Фото Бахрушин Володимир Євгенович
НА: Проект рішення
від Бахрушин Володимир Євгенович - п'ятниця 7 червень 2013 20:54
 

П. 4  в рекомендаціях МОНУ є недоцільним, оскільки ОПП та ОКХ не регламентують форму навчання, вони рекомендують лише його зміст та результати. Тому діючі ОПП та ОКХ дають змогу використовувати дистанційні форми без будь-яких обмежень.

Фото Осадча Катерина Петрівна
НА: Проект рішення
від Осадча Катерина Петрівна - понеділок 3 червень 2013 14:22
 

Щодо пункту МОНу - думка пані Наталі мені імпонує.

Мої пропозиції:

Методичним районним центрам

 1. Організовувати семінари (курси підвищення кваліфікації) щодо впровадження ДФН у ЗНЗ.

Вищим навчальним закладам

 1. Створити Центри дистанційного навчання (якщо ще немає).
 2. Розробити і затвердити нормативні документи щодо ДФН у ВНЗ.
 3. Розробити план впровадження ДФН у ВНЗ на 20013-2018 н.р.
 4. Подати обґрунтування необхідності введення професійної роботи „тьютор” до класифікатора професій (якщо це ще не зроблено).
 5. Погодити ОКХ і ОПП тьютора (якщо це ще не зроблено).
Фото Штомпель Наталя Едуардівна
НА: Проект рішення
від Штомпель Наталя Едуардівна - вівторок 4 червень 2013 12:16
 

Дякую всім) Вважаю пропозиції пані Катерини дуже слушними, пункти 1-3 вишам та пункт 1 методцентрам взагалі виглядають як обовязкові, стосовно легалізації "тьюторів" - питання доволі цікаве і заслуговує підсиленої уваги і детальної проробки.