Створення облікових записів учнів та їх запис на курси з використанням когорт

Створення облікових записів учнів і когорт

Для створення облікових записів можна скористатися доданим файлом, що створюється і редагується в Excel і зберігається у форматі CSV. У ньому мінімальна кількість полів, бо значення обов’язкових полів місто і країна можна задати за замовченням і у цьому файлі не вказувати.

Якщо є потреба ввести додаткові дані про користувачів, то у файл можна додати нові стовпці. Перший рядок файлу змінювати не можна, бо він містить зарезервовані імена полів бази даних Moodle.

Нижче в полях username і password, вводяться логіни і паролі користувачів. Для учнів нема потреби робити їх надто «секретними». Тому  обмеження на пароль, що задаються параметром passwordpolicy, краще зняти, а натомість подбати про те, щоб учні не забували своїх логінів і паролів, наприклад, логін – номер мобільного, пароль – мамин день народження.

Перед імпортом даних про користувачів на сайті треба створити когорти (глобальні групи), кожна з яких характеризується назвою та ідентифікатором:

і прописати цей ідентифікатор в колонці cohort1. Краще, щоб список одного класу містився у одному файлі.

Ми в якості назв когорт використовуємо назви класів: 1-А, 3-Б, …, а в якості ідентифікаторів рік вступу до ліцею і позначення класу: 13а, 11б, ... Тобто назви когорт щороку змінюються, а їх ідентифікатори залишаються незмінними.

Щоб здійснити імпорт користувачів до сайту, треба в блоці Адміністрування сайту обрати Користувачі – Облікові записи – Завантажити користувачів, вказати CSV-файл та його характеристики: роздільник (символ, яким одне поле відділяється від іншого) – «;» та кодування – «Windows 1251», бо саме так Excel зберігає дані в форматі CSV і натиснути внизу кнопку Завантажити користувачів.

 

Зарахування учнів на курси та їх запис в групи

Для зарахування в курс учнів із когорт, треба спочатку створити в ньому групи з назвами паралельних класів, наприклад, 1-А, 1-Б, 1-В. Робити це доведеться вручну, принаймні нам не вдалось імпортувати групи з CSV-файлу, очевидно, через присутність у назвах груп символів кирилиці, бо без них імпорт проходив успішно.

Потім в параметрах курсу обрати опцію Способи зарахування,

та активізувати  спосіб зарахування Синхронізація когорт:

кожному екземпляру якого дати назву класу: 1-А, 1-Б, …, обрати у списку однойменну когорту, групу і натиснути кнопку Додати метод.

Цю процедуру треба повторити в кожному курсі для кожної групи.

Наступного року роботи буде менше, бо групи в усіх курсах вже створені і усі когорти теж, за винятком першокласників і учнів, що вибули або прибули з інших шкіл.

Перевагою запису на курс з використанням когорт є те, що додаючи або вилучаючи учня до когорти, ми додаємо або вилучаємо його в усі курси, які вивчає його клас.

Остання зміна: п'ятниця 23 серпень 2013 11:04